Koronawirus w Polsce? Kwarantanna i zamknięte szkoły w Policach

03.03.2020 08:37
Szkoła w Policach
fot. Google Maps

Dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu i 200 osób z dwóch internatów szkolnych objętych kwarantanną - tak wygląda sytuacja w Policach (woj. zachodniopomorskie). Także obiekty szkolne zostały zamknięte do odwołania. 

O sprawie informują donoszą lokalne media (powołując się na komunikat starostwa powiatowego w Policach), informację podała na Twitterze także reporterka Radia ZET Anna Józefowicz:

Jak podaje Onet, decyzja (którą podjął sanepid) dotycząca zastosowania kwarantanny zapadła w poniedziałek o 23. Dotyczy dwóch Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7 i będzie obowiązywać do odwołania (a przynajmniej do momentu, gdy uda się wykluczyć obecność koronawirusa). 

Koronawirus w Polsce?

Starostwo powiatowe poinformowało także, iż w placówce odwołano zajęcia oraz zamknięto obiekty szkolne. "W związku z kwarantanną uruchomiona została specjalna infolinia dla rodziców uczniów mieszkających w internatach. Mogą oni dzwonić pod numer: 798 847 862" - czytamy w Onecie. 

Zobacz także

To nie pierwsza sytuacja, gdy podejrzewa się wystąpienie koronawirusa w tym województwie. Wcześniej zamknięto z tego powodu jedną z kołobrzeskich podstawówek. Zachodziło tam bowiem podejrzenie, że chora mogła być 10-latka, która ferie spędziła w Indiach. Budynek więc zamknięto i poddano dezynfekcji.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/szczecin.onet.pl