Police: Uczniowie z podejrzeniem koronawirusa. Grypa została wstępnie wykluczona

03.03.2020 10:08
Szkoła w Policach

Podejrzenie koronawirusa w zespole szkół w Policach w województwie zachodniopomorskim. Jeszcze dziś do badań wysłane zostaną próbki od trójki nastolatków. Internat, w którym mieszka na co dzień dwójka z nich, został poddany kwarantannie. Nikt z wychowanków i personelu nie może go na razie opuścić. To łącznie około dwustu osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach wychowankowie wraz z wychowawcami Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7 zostali objęci kwarantanną – poinformowano we wtorek na stronach internetowych powiatu polickiego.

Decyzja spowodowana jest podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do wykluczenia jego obecności – wynika z informacji powiatu. W internatach przebywa łącznie ponad 200 wychowanków i wychowawców.

Police. Podejrzenie koronawirusa u trójki nastolatków 

Jak ustalił reporter Radia ZET, trójka nastolatków ma wysoką gorączkę, ale ich stan jest określany jako stabilny i zadowalający.

Mogą to być objawy grypy, ale ta została wstępnie wykluczona, albo koronawirusa. Jasność w tej drugiej sprawie będziemy mieli dopiero po zakończeniu badania. Próbki muszą najpierw dotrzeć do laboratorium w Gdańsku bądź Wałbrzychu

- relacjonuje Maciej Bąk. W szczecińskim szpitalu jest też jedna nowa dorosła osoba, która wróciła niedawno z Włoch i ma gorączkę.

Zobacz także

Koronawirus - najnowszy bilans 

Podczas gdy globalnie koronawirus rozprzestrzenia się z coraz większą siłą, w Chinach liczba nowych przypadków stopniowo się zmniejsza. We wtorek chińska państwowa komisja zdrowia ogłosiła, że w poniedziałek odnotowano 125 nowych zakażeń, czyli o ponad 80 mniej niż dzień wcześniej.

To najmniejsza liczba nowych przypadków, odkąd w styczniu Chiny zaczęły publikować ogólnokrajowe statystyki. Przeważającą większość przypadków odnotowano w prowincji Hubei, w której rozpoczęła się epidemia. Poza nią we wtorek wykryto tylko 11 przypadków wirusa.

Siedem z tych przypadków dotyczy Chińczyków, którzy niedawno przybyli do Chin z Bergamo w północnych Włoszech. Włochy są największym obecnie ogniskiem wirusa w Europie

RadioZET.pl