Zamknij

Kwarantanna w Policach. Wykluczono grypę i anginę

03.03.2020 12:27
Police, szkoła
fot. PAP

Police. W zespole szkół zawieszono zajęcia, a należące do niego dwa budynku internatu objęto kwarantanną - poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Powodem - podejrzenie koronawirusa u dwóch uczennic.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek po południu dyrektor internatu w Policach zgłosiła, że dwie uczennice mają objawy infekcji: kaszel, gorączkę, problemy z oddychaniem. Po wstępnej analizie wykluczono możliwość zachorowania na grypę i anginę. Uczennice niedawno wróciły z Włoch.

W związku z tym szpital zdecydował o dalszej obserwacji tych osób

- poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Stąd - jak tłumaczył - decyzja o zamknięciu dwóch budynków internatu zespołu szkół w Policach i objęciu ich kwarantanną.

mid-20303095
fot. PAP

W obu budynkach internatu w Policach przebywa łącznie ponad 200 wychowanków i wychowawców. Zawieszono też zajęcia w szkole do czasu wykluczenia wystąpienia koronawirusa. W mieście zwołano sztab kryzysowy.

Zobacz także

Do wtorku potwierdzono prawie 89 tys. przypadków zakażeń koronawirusem w ponad 60 krajach świata, ponad 3 tys. zakażonych zmarło. W Europie najwięcej infekcji stwierdzono we Włoszech, gdzie do poniedziałku odnotowano 1835 zakażeń i 52 zgony.

ZOBACZ TAKŻE:

• Chory na koronawirusa dwukrotnie leciał samolotem Wizz Air. Wydano komunikat

• Koronawirus: interaktywna mapa zasięgu. Gdzie jest koronawirus? [MAPA]

• GIS odradza podróże do Włoch. Ponad 2000 przypadków zakażenia koronawirusem

RadioZET.pl/PAP