Zamknij

Chciał rozdzielić szarpiących się klientów. Jeden z nich... zadźgał go nożem

08.08.2019 14:33
Policja
fot. KWP w Łodzi

Nawet dwa lata więzienia grozi 75-latkowi, który dźgnął nożem mężczyznę pod jednym ze sklepów w Łodzi. Ofiarą był 29-latek, który… chciał rozdzielić staruszka szarpiącego się z innym człowiekiem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informowała PAP Katarzyna Zdanowska z łódzkiej policji, do zdarzenia doszło we wtorek, 7 sierpnia, w późnych godzinach wieczornych. O godz. 22 mundurowi otrzymali zgłoszenie o ataku nożem.

Pokrzywdzony, będąc w sklepie, zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn. Postanowił ich rozdzielić. Jeden z nich, 75-letni ,wychodząc ze sklepu, przewrócił się, a gdy się podniósł, swoją złość skierował przeciwko interweniującemu 29-latkowi. Podszedł do niego i znienacka zranił nożem w brzuch, po czym odszedł w kierunku ul. Wyszyńskiego. Świadkowie zdarzenia powiadomili służby, w tym Pogotowie Ratunkowe.

komunikat łódzkiej policji

Medycy określili, że stan zdrowia 29-latka nie zagraża życiu.

Zobacz także

Z relacji świadków zdarzenia wynikało zaś, że starszy mężczyzna pojawił się sklepie pijany. Ponoć zdenerwował się, kiedy przez niedyspozycję odmówiono mu sprzedaży alkoholu. Po chwili awanturował się z innym klientem.

Policjanci zatrzymali 75-latka w czwartek po południu. Okazało się, że w przeszłości był już notowany. Za uszkodzenie ciała grozi mu dwa lata więzienia.

RadioZET.pl/PAP