Zamknij

Udusił kobietę, potem podpalił mieszkanie. Archiwum X na tropie zabójstwa

11.09.2020 11:53
Archiwum X, zabójstwo w Chorzowie
fot. East News

Kryminalni ze śląskiego archiwum X mają nowe fakty w sprawie zabójstwa sprzed sześciu lat w Chorzowie.  W jednym z mieszkań znaleziono ciało 75-latki. Zabójca miał zacierać ślady, doprowadził m. in. do pożaru mieszkania. Ofiara zmarła jednak wskutek uduszenia, a nie spalenia mieszkania.

Śląskie archiwum X ma nowe ustalenia w sprawie zabójstwa z 2014 roku – podaje komenda wojewódzka w Katowicach. W toku śledztwa okazało się, że tragicznie zmarła 75-latka nie zginęła w pożarze mieszkania.

- Sekcja zwłok przyniosła jednak zaskakującą informację. 75-letnia kobieta zmarła w wyniku uduszenia, a nie zatrucia tlenkiem węgla. W sprawie wszczęto śledztwo, a policjanci z wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy zbrodni, które jednak nie doprowadziły do jego ustalenia - powiedziała Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji.

Zabójstwo sprzed 6 lat. Sprawca podpalił mieszkanie, by zatrzeć ślad uduszenia

W sprawie zatrzymano mężczyznę, jednak zebrane w śledztwie dowody nie potwierdziły jego winy i podejrzanego oczyszczono z zarzutów. Teraz śledczy przekonują, że są blisko schwytania rzeczywistego sprawcy.

Zobacz także

Śledztwem zajmują się funkcjonariusze z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ci sami weterani kryminalistyki rozsupłali przed rokiem sprawę zabójstwa sprzed 19 lat w Bytomiu.

Teraz policjanci ze śląskiego Archiwum X, z uwagi na pojawienie się nowych, istotnych informacji, badają różne wątki zabójstwa w 2014 roku 75-letniej kobiety w Chorzowie

dodała policjantka

Z uwagi na dobro śledztwa mundurowi nie ujawniają nowych szczegółów sprawy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP/Śląska Policja