Zamknij

Policja: Nożownik ze Stalowej Woli leczył się psychiatrycznie

Redakcja
20.10.2017 21:15
Policja: Nożownik ze Stalowej Woli leczył się psychiatrycznie
fot. stalowka.net

27-letni mężczyzna, który w piątek po południu zaatakował klientów jednej z galerii handlowych w Stalowej Woli, leczył się psychiatrycznie -– poinformowała PAP rzeczniczka podkarpackiej policji nadkom. Marta Tabasz-Rygiel.

Do ataku nożownika doszło w piątek około godz. 15 w galerii handlowej przy ul. Chopina w Stalowej Woli. Nożownik został ujęty przez klientów galerii i przekazany policji. W sobotę zostaną mu prawdopodobnie postawione zarzuty.

W wyniku jego ataku poszkodowanych zostało 10 osób, w tym siedem ciężko, z których jedna -– 50 letnia kobieta zmarła. Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart wieczorem w piątek podała, że cztery ranne osoby są operowane, z których stan dwóch określany jest jako krytyczny. Pozostałe trzy odniosły lekkie obrażenia, w tym jedna bardzo lekkie niezagrażające jej życiu.

Jak się dowiedziała wieczorem PAP od rzeczniczki wojewody Małgorzaty Waksmudzkiej-Szarek, osoba ta nie odniosła obrażeń fizycznych, natomiast doznała szoku. Ofiary to sześć kobiet i czterech mężczyzn - w wieku od 18 do 50 lat. Napastnik zadawał im rany głównie w klatkę piersiową i głowę. Tabasz-Rygiel poinformowała w piątek wieczorem, że czynności śledcze potwierdziły, że mężczyzna leczył się psychiatrycznie.

RadioZET.pl/pap/maal