Zamknij

Policja chce ukarania Scheuring-Wielgus. Chodzi o akcję przeciwko pedofilii w Kościele

Redakcja
09.01.2019 14:23
scheuring-wielgus
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Komendant Główny Policji zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o wyrażenie zgody na ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus. Sprawa dotyczy ubiegłorocznej akcji przeciwko pedofilii w Kościele.

Do Marka Kuchcińskiego trafił wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności posłanki Joanny Scheuring-Wielgus – donosi Onet. Pismo dotyczy wydarzeń z 26 sierpnia 2018 roku. Podczas akcji przeciwko ukrywaniu pedofilii w Kościele w Toruniu posłanka wieszała plakaty na bramie wejściowej do miejscowej katedry. Na bramie do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela zawisł wówczas plakat z napisem "Baby Shoes Remember Stop Pedofilii".

Zobacz także

Komendant Główny Policji uzasadnił w skierowanym do marszałka wniosku, że Scheuring-Wielgus nie miała zgody osoby zarządzającej tym miejscem na wywieszanie plakatów.

Wniosek trafił do Kuchcińskiego 6 grudnia 2018 roku, ale dopiero po miesiącu posłanka zdecydowała się upublicznić go w mediach społecznościowych.

Akcja Baby Shoes Remember – co to takiego?

Akcja Baby Shoes Remember została zapoczątkowana w Irlandii. Jej uczestnicy wieszają na kościelnych bramach i ogrodzeniach dziecięce buciki. Cel? Zwrócenie uwagi na problem pedofilii w Kościele i upamiętnienie nieletnich ofiar duchownych. 

W Polsce akcja Baby Shoes Remember odbyła się po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/MK