6-letni Maciek uratował 3-latka, który wypadł z okna. "Nie czuję się jak bohater"

Redakcja
02.04.2019 22:23
6-letni Maciek uratował 3-latka, który wypadł z okna. "Nie czuję się jak bohater"
fot. Policja

Policjanci nagrodzili we wtorek 6-letniego Macieja Gacka z Czechowic-Dziedzic. Chłopiec uratował 3-latka, który wyskoczył przez okno; złapał je, gdy spadało. "Nie czuję się jak bohater" – mówił chłopiec na uroczystości w przedszkolu z udziałem policjantów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W ubiegłym tygodniu pozostawiony bez opieki 3-latek wspiął się na parapet mieszkania na pierwszym piętrze. Zobaczył bawiące się dzieci i chciał się do nich przyłączyć. Zauważył go bawiący się na podwórku Maciek. Chłopiec natychmiast podbiegł pod okno i złapał spadającego z wysokości ok. 3 metrów malucha. O wszystkim powiadomił swoją mamę.

Zobacz także

Rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz poinformowała, że za godną naśladowania postawę 6-latkowi podziękował we wtorek komendant miejski policji z Bielska-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Spotkanie odbyło się w czechowickim przedszkolu, do którego chodzi Maciek.

Zobacz także

"Dziękuję ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie" – powiedział Herzyk, wręczając chłopcu pamiątkowy dyplom i prezenty, m.in. policyjną maskotkę Sznupka.

Komendant dał mi dyplom. To super uczucie. Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić."

6-letni Maciek

Swoje uznanie wyraziła również Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach Pani Alicja Gach, gratulując bohaterowi odwagi, męstwa i rozsądku w tym momencie, kiedy niejedna dorosła osoba rezygnuje. Pani Dyrektor stwierdziła, iż jest dumna, że tak odważny chłopak uczęszcza do przedszkola, w którym pracuje.

3-latek wyszedł z wypadku bez szwanku. W mieszkaniu, z którego wypadł, policjanci zastali później śpiących matkę i dziadka. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letnia kobieta miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a jej 58-letni ojciec o promil mniej. 

RadioZET.pl/PAP/Policja