Nie bądźmy obojętni w czasie mrozów. Zachowanie policjanta godne naśladowania!

Redakcja
22.02.2018 21:52
Nie bądźmy obojętni w czasie mrozów. Zachowanie policjanta godne naśladowania!
fot. KPP Zambrów

Synoptycy ostrzegają przed siarczystymi mrozami w całej Polsce. Zimowa aura nie sprzyja osobom bezdomnym i starszym. Pomyślał o tym dzielnicowy z Zambrowa. Policjant postanowił pomóc seniorom z gminy Rutki Kossaki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Jak oceniasz działanie polskiej policji?

Liczba głosów:

Policjant z Zambrowa dowiedział się o trudnej sytuacji życiowej dwójki starszych osób z gminy Rutki Kossaki. Funkcjonariusz wpadł na pomysł, aby zorganizować seniorom opał na zimę. Na efekty pomocowych działań nie trzeba było długo czekać. 

W niespełna kilka dni dzielnicowy wspólnie z wójtem gminy zorganizowali opał dla seniorów. W środę na posesję 88-latki i 90-latka przewiezione zostało drewno. Zima dla tych osób będzie zapewne „mniej sroga”.

Zobacz także

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę „BEZDOMNOŚĆ” i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte oczywiście nadzorem w ramach działań „Nie bądźmy obojętni”.

To również Cię zainteresuje: Odmrożenia — jak rozpoznać i jak leczyć odmrożenia skóry?

RadioZET.pl/KPP Zambrów/DG