Zamknij

Bilans wakacji na polskich drogach: ponad 7 tys. wypadków, ponad 600 ofiar

Redakcja
04.09.2017 09:51

Policja podsumowała wakacje na drogach. Jest lepiej niż rok temu, ale statystyki nadal są nieubłagane, szczególnie w kwestii nietrzeźwych kierowców.

Policja
fot. PAP

Wypadków na polskich drogach było dokładnie 7298, a życie straciło w nich 613 osób. Rannych zostało natomiast blisko 9 tysięcy. To o 500 mniej wypadków niż rok temu w wakacje. Jest też mniej ofiar śmiertelnych i rannych, ale to nadal setki i tysiące osób, co w porównaniu z europejskimi krajami stawia nas w niechlubnej czołówce.

W ostatni weekend wakacji - od piątku do niedzieli - na polskich drogach doszło do 263 wypadków, w których zginęło 25 osób, a rannych zostało 357 - poinformował nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policjanci zatrzymali także 1,1 tys. nietrzeźwych kierowców, a 203 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h. - Nigdy nie będziemy zadowoleni, jeśli zginie choćby jedna osoba na drogach, ale było lepiej niż w zeszłym roku - powiedział Kobryś.

Dziś za to w całej Polsce trwa policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze blisko placówek oświatowych i miejsc, w których pojawiają się dzieci, prowadzą wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. Sprawdzają też, czy rodzice prawidłowo przewożą dzieci do szkoły.

RadioZET.pl/PAP/PaO/MP