Zamknij

Trwa ogólnopolska akcja policji. Mandaty do 150 złotych!

Redakcja
05.05.2018 09:28
Policja
fot. policja.pl

Uwaga kierowcy - ruszyła policyjna akcja "Pasy". Do końca długiego weekendu drogówka będzie zwracała szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie maja zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są w fotelikach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Zapinasz pasy w samochodzie?

Liczba głosów:

Policja przypomina, że zapinanie pasów jest w naszym kraju obowiązkowe dla wszystkich osób siedzących w samochodzie. Są jednak wyjątki. Jakie?

- Pasów nie musimy zapinać, jeśli zabronił nam tego lekarz i mamy od niego zaświadczenie. Obowiązek nie dotyczy też kobiet w widocznej ciąży, konwojentów przewożących gotówkę i taksówkarzy, pod warunkiem, że wiozą pasażera. Tak samo jest z funkcjonariuszami służb państwowych - Ci nie muszą mieć zapiętych pasów, kiedy przewożą zatrzymanego, albo transportują rządowego oficiela - mówi w rozmowie z Radiem ZET Marcin Osiadacz.

Zobacz także

Mimo kilku wyjątków, policja apeluje do wszystkich kierowców i pasażerów - pasów nie zapinamy dla policji, zapinamy je dla siebie. Mogą uratować nam życie w razie wypadku.

Mandat za jazdę bez pasów 

Za jazdę bez pasów grozi 100 złotych mandatu i dwa punkty karne, a przewożenie dziecka bez fotelika kosztuje 150 zł i 5 punktów karnych.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

QUIZ na majówkę. Jak dobrze znasz polskie autostrady? 

RadioZET.pl/Maos,DG