Zamknij

Założyciel największej grupy na Facebooku o Magdalenie Żuk przesłuchany przez policję

Redakcja
19.05.2017 21:06
Założyciel największej grupy na Facebooku o Magdalenie Żuk przesłuchany przez policję
fot. Facebook

Założyciel pierwszej i zarazem największej grupy na Facebooku dotyczącej zagadkowej śmierci Magdaleny Żuk, został przesłuchany przez policję, podaje portal KryminalnaPolska.pl. Na przesłuchaniu musiał odpowiadać na pytania dotyczące „wiedzy, jaką uzyskał od internautów”, dowiedzieli się dziennikarze portalu.

Bartosz M. w rozmowie z portalem KryminalnaPolska.pl skomentował całą sprawę. – Pragnę zaznaczyć, że wszelkie informacje, które dostałem od facebookowiczów w prywatnych rozmowach, a które uznałem za istotne, przekazałem zarówno policji jak i rodzinie. Policja pytała mnie między innymi o moją wiedzę uzyskaną z tych wiadomości, jak również o moją znajomość z samą Magdaleną Żuk, lub też jej znajomymi – komentował.

Śledczy zapoznali się z działaniami internautów

Internauta liczy, że jego zeznania przydadzą się w śledztwie. – Przekazałem organom ścigania całą wiedzę, którą posiadałem, bo taki właśnie był cel założenia grupy na portalu społecznościowym. Mam nadzieję, że uzyskane przeze mnie informacje w jakimś, choćby niewielkim stopniu przyczynią się do rozwikłania tej tajemniczej śmierci. Magda, to młoda dziewczyna, która w tragiczny sposób straciła życie będąc poza granicami naszego kraju. Chciałbym tutaj złożyć najgłębsze kondolencje rodzinie i bliskim – mówił dziennikarzom Bartosz M.

fff

Tajemnica przesłuchania

Szczegóły przesłuchania Bartosz M. musi jednak zachować dla siebie. – O szczegółach mojego przesłuchania nie mogę powiedzieć więcej, gdyż wiązałoby się to z ujawnieniem tajemnicy postępowania przygotowawczego, co mogłoby narazić mnie na odpowiedzialność karną. Pragnę jednoznacznie oświadczyć, że nadal będę działał aktywnie, bo sprawa śmierci Magdy wywarła na mnie ogromne wrażenie i chciałbym, aby organy ścigania rozwikłały ją w najdrobniejszym szczególe – komentował w rozmowie z dziennikarzem Kryminalnej Polski.

W dniu dzisiejszym (19. maja) facebookowa grupa „Sprawa śmierci Magdaleny Żuk” liczy już sobie 71 tys. użytkowników.

Zobacz także

RadioZET.pl/kryminalnapolska.pl/strz