Zamknij

Policja przeszukała dom znanego youtubera. Sprawa dotyczy molestowania dzieci

31.07.2019 17:18
Policja przeszukała dom znanego youtubera. Sprawa dotyczy molestowania dzieci
fot. Flickr

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował wpis informujący o tym, że policja przeszukała dom popularnego, polskiego youtubera. Przeprowadzono także rewizję mieszkań kilku innych osób, które współtworzyły z nim kanał Lord Kruszwil.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informował ośrodek, w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli telefony, komputery oraz liczne dyski, które należały do twórców kanału.

Zobacz także

Wszystkie znalezione przez śledczych nośniki zostaną poddane szczegółowej analizie biegłych. Chodzi o treści, związane z molestowaniem i wykorzystywaniem dzieci.

"Chciał nagrać śmieszny filmik"

Zawiadomienie na temat działalności twórców kanału Lord Kruszwil wpłynęło do prokuratury na początku czerwca bieżącego roku. Dotyczy ono kilku filmów, na których twórcy nakłaniają 10-letniego chłopca, aby dotykał pośladki przechodzących kobiet i je oceniał.

Sieć partnerska, z którą współpracował dotąd Lord Kruszwil, zerwała z nim kontrakt. Kanał został także zablokowany przez platformę Youtube na okres 3 miesięcy. Twórcy zaczęli publikować filmy na nowym profilu.

Zobacz także

Jak tłumaczył główny prowadzący kanał, Marek Kruszel, "chciał nagrać śmieszny filmik”.

Zobacz także

- Myślę, że każda, chociażby troszeczkę myśląca osoba, wchodząc na taki film ogarnie, że to jest robione pod show, po to żeby się śmiać - tłumaczył Marek Kruszel, jeden z twórców.

Przypomnijmy, że za wspomniany wyżej czyn sprawcom może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

 

RadioZET.pl/Onet/OMZRiK