Zamknij

Mandat dla kierowcy SOP za kolizję z tirem. Wiózł wicepremiera Gowina

11.12.2019 12:59
SOP mandat
fot. KWP Łódź

Kierowca limuzyny rządowej, która zderzyła się dziś z tirem na drodze krajowej nr 7, został ukarany mandatem – przekazał PAP podpułkownik Bogusław Piórkowski, rzecznik prasowy Komendanta Służby Ochrony Państwa (SOP).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do kolizji doszło dziś rano, na drodze krajowej nr 7, niedaleko Mławy. Zderzyły się dwa pojazdy: limuzyna rządowa z tirem. Resort nauki i szkolnictwa wyższego poinformował później, że na pokładzie znajdował się wicepremier i szef tego ministerstwa, Jarosław Gowin.

Zobacz także

Z pierwszych przekazów wynikało, że limuzyna rządowa poruszała się na sygnałach. Korzystając z uprzywilejowania kierowca SOP próbował wyprzedzić tir marki MAN.

Funkcjonariusz kierujący samochodem Służby Ochrony Państwa, który w środę uczestniczył w kolizji na drodze krajowej nr 7 pod Mławą (Mazowieckie), został ukarany przez policję mandatem i punktami karnymi

ppłk Bogusław Piórkowski, rzecznik prasowy Komendanta SOP

Policja zakwalifikowała wydarzenie drogowe jako kolizję. 

Zobacz także

Zdarzenie to kwalifikowane jest jako kolizja. Nikt nie ucierpiał. Kierujący z obu pojazdów byli trzeźwi

Norbert Cibor, z mazowieckiej policji, dla PAP

Mandat dla kierowcy SOP. I przeniesienie

Rzecznik SOP zaznaczył, że dalsze czynności w sprawie kolizji prowadzi policja. Przyznał, że kierowca limuzyny rządowej został ukarany.

Policja prowadziła swoje czynności. W wyniku tego nasz funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym i punktami. Komendant SOP będzie wszczynał postępowanie wyjaśniające

dodał ppłk Piórkowski

Zaznaczył, że do czasu wyjaśnienia funkcjonariusz jest skierowany do wykonywania obowiązków w „innej komórce organizacyjnej SOP”. Został też zdjęty z tzw. grupy ochronnej, zabezpieczającej najważniejsze osoby w państwie.

RadioZET.pl/PAP