Zamknij

Rozpoznajesz tego chłopca? Znaleziono go samego na klatce, policja szuka opiekunów

Redakcja
02.04.2018 13:00
Rozpoznajesz tego chłopca? Znaleziono go samego na klatce, policja szuka opiekunów
fot. Policja

Katowicka policja poszukuje opiekunów chłopca odnalezionego samotnie. Jeżeli rozpoznajesz dziecko na zdjęciu, koniecznie skontaktuj się z funkcjonariuszami.

Zobacz także

Aktualizacja: Policjanci odnaleźli matkę chłopca. Poniżej oryginalna treść wiadomości.

- Poszukujemy rodziców odnalezionego chłopca, bądź też informacji, które pomogą nam ustalić jego tożsamość. Do dyżurnego Piątego Komisariatu Policji w Katowicach - Szopienicach, zadzwoniła mieszkanka bloku przy ul. Łącznej 5 w Katowicach ze zgłoszeniem że na parterze w klatce schodowej bloku napotkała kilkuletniego chłopca bez opieki - poinformowała katowicka policja.

Niestety, kontakt z dzieckiem jest utrudniony, przez co funkcjonariusze nie są w stanie zdobyć od niego informacji.

- W chwili odnalezienia chłopiec był bardzo pobudzony, niestety nie udało się z nim nawiązać kontaktu, który umożliwiłby ustalenie jego danych czy też pomógłby na ustalenie danych opiekunów bądź jego miejsca zamieszkania. Po konsultacji medycznej, dziecko zostało umieszczone w placówce opiekuńczej - informuje policja.

zet

Dziecko nosiło czapkę w czarno-szare paski, niebieską kurtkę puchową, granatowe spodnie dresowe z wizerunkiem Myszki Miki, brązowo - czarne zimowe buty zapinane na rzepy. Policjanci ocenili wiek chłopca na około 3 lata.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje dotyczące danych odnalezionego chłopca lub mogące pomóc w ustaleniu jego opiekunów bądź adresu zamieszkania proszone są o kontakt telefoniczny pod numer 32 200 3700 – Komisariat Policji V w Katowicach, lub 32 200 25 55 – Komenda Miejska Policji w Katowicach.

RadioZET.pl/policja/maal