Zamknij

Skazano go na 2 lata. Ukrywał się, ale wpadł. Przez przekroczenie prędkości

Redakcja
19.06.2017 17:46
Policja
fot. Flickr

Leszczyńska policja zatrzymała mężczyznę skazanego na 2 lata więzienia. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ale wpadł, bo nieznacznie przekroczył prędkość na drodze. Dodatkowo, w bagażniku jego samochodu oraz w mieszkaniu znaleziono dużą ilość papierosów bez akcyzy.

Zdarzenie, o którym pisze poznańska "Gazeta Wyborcza", miało miejsce w ostatni piątek w Lesznie (południowa Wielkopolska). Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli citroena, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ok. 20 km/h. Nie było to jednak najpoważniejsze, co mężczyzna miał na sumieniu.

- Podczas kontroli okazało się, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna, nie posiada aktualnych badań technicznych. Okazało się też, że kierowca citroena jest poszukiwany przez sąd rejonowy we Wschowie, bo musi odbyć karę blisko dwóch lat pozbawienia wolności - mówi w rozmowie z "GW" Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

To jednak nie koniec kłopotów kierowcy. Funkcjonariusze przeszukali jego bagażnik, w którym znaleziono 4 tys. papierosów bez akcyzy. Kolejne 3 tys. sztuk oraz 40 kg krajanki przechowywał w swoim mieszaniu we Wschowie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty przewożenia i posiadania papierosów i tytoniu bez akcyzy. Trafił do zakładu karnego. Musi także odpowiedzieć za pozostałe przestępstwa. Tym razem grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/poznan.wyborcza.pl/MP