Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia na drogach w święta. Setki wypadków i rannych. Ponad 40 osób nie żyje

27.12.2017 08:21
xxx wiadomosci

Od 22 do 26 grudnia na drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych; policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w środę PAP Komenda Główna Policji.

Tragedia na drogach w święta. Setki wypadków i rannych. Ponad 40 osób nie żyje fot. PAP

Przed rokiem w analogicznym okresie w 428 wypadkach zginęły 53 osoby, 504 zostały ranne.

- Święta minęły spokojnie; nie zanotowaliśmy żadnych niebezpiecznych incydentów z wyjątkiem wypadków drogowych - powiedział PAP młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z zespołu prasowego KGP.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Rzeczkowki zwrócił uwagę, że nadal utrzymuje się duża liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych. - Niestety nie do wszystkich dotarły nasze apele o zachowanie szczególnej ostrożności. Mieliśmy do czynienia z wypadkami, w których za jednym razem zginęło kilka osób. W dużej mierze byli to piesi. Dlatego apeluję do pieszych, aby nosili odblaskowe elementy, ponieważ kierowcy w okresie jesienno-zimowym często mają problem z dostrzeżeniem pieszego na drodze - zaznaczył.

Rzeczkowski zauważył również, że policja zanotowała ogólną poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jak poinformował, w wypadkach drogowych od stycznia do listopada br. zginęły o 254 osoby mniej niż w analogicznym okresie w 2016 r.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń