Zamknij

Tygrysy, lamparty, pumy. Nielegalna hodowla egzotycznych zwierząt w Wielkopolsce

Redakcja
29.06.2017 11:11
Zwierzęta
fot. Policja

Tygrysy, lamparty perskie, rysie i pumy, przetrzymywane najprawdopodobniej bez wymaganych zezwoleń, odkryli policjanci w hodowli zwierząt egzotycznych w miejscowości Pysząca pod Śremem w województwie wielkopolskim. Na miejscu nadal trwa akcja policji.

Jak powiedział podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, akcja prowadzona jest od rana. „- Działania policji rozpoczęły się po tym, jak policjanci z komendy wojewódzkiej wydziału dochodzeniowo-śledczego i przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, że pod Śremem jest miejsce, w którym mogą być przetrzymywane zwierzęta bez odpowiednich zezwoleń - mówił.

Do hodowli zwierząt wraz z policją przybyli także m.in. przedstawiciele poznańskiego zoo oraz fundacji zajmującej się ochroną praw zwierząt.

„- Obecnie trwają czynności sprawdzające, jakie to są zwierzęta, jaki jest ich stan i w jakich warunkach je przetrzymywano. Sprawdzana jest również dokumentacja”  - podkreślił Święcichowski. Po tych czynnościach ma zostać podjęta decyzja, gdzie trafią nielegalnie przetrzymywane zwierzęta.

„- Trzeba brać pod uwagę, że to będzie duże przedsięwzięcie, ponieważ są tu chociażby tygrysy, pumy, lamparty. Na pierwszy rzut oka widać, że mogło tu dochodzić do naruszenia chociażby ustawy o ochronie praw zwierząt, ale dopiero po zakończonych działaniach można będzie powiedzieć coś więcej”  - zaznaczył Święcichowski.

RadioZET.pl/PAP/MP