Zamknij

Policja wylegitymowała trzy osoby zakłócające spotkanie z udziałem Jakiego

Redakcja
10.07.2018 14:32
Jaki
fot. PAP

Policjanci wylegitymowali trzy osoby, które w poniedziałek zakłócały spotkanie kandydata na prezydenta stolicy Patryk Jakiego z mieszkańcami. We wtorek policja poinformowała PAP, że będzie prowadziła postępowanie w sprawie zakłócania spokoju i porządku publicznego.

- Będzie prowadzone postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 51 paragraf 1 Kodeksu wykroczeń, czyli zakłócanie spokoju i porządku publicznego - powiedział w rozmowie z PAP asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Dodał, że chodzi o zakłócanie wypowiedzi osób biorących udział w debacie publicznej oraz uniemożliwianie swobody wypowiedzi. W poniedziałek późnym wieczorem Komenda Stołeczna Policji poinformowała PAP o wylegitymowaniu trzech osób, które zakłócały spotkanie.

Według informacji, opublikowanej przez kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy na Twitterze, na poniedziałkowe spotkanie w Ursusie przyszła grupa zwolenników opozycji, w tym działacze KOD.

- Dziś prowokatorzy m.in. z odłamu KOD z Odnowy, którzy organizują spotkania R. Trzaskowskiego, rozbijali moje spotkanie, wyzywali ludzi. Jeden z prowokatorów popchnął starszą Panią, którą zabrała karetka - napisał Jaki. Do incydentu odniósł się również na wtorkowej konferencji prasowej.

- Co spotkanie są coraz bardziej agresywni, wczoraj to już przeszli samych siebie, nie dali nic powiedzieć, krzyczeli, przeklinali, prowokowali ludzi przez całe spotkanie - powiedział Jaki, nawiązując do poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Ursusa.

RadioZET.pl/pap/maal