Zaatakował maczetą dwie osoby. Policjanci obezwładnili szaleńca

26.08.2019 11:11
Maczeta
fot. Reporters / GYS/REPORTER

Gorzowska policja zatrzymała 32-latka, który w miniony czwartek siał spustoszenie na jednym z tamtejszych osiedli. Mężczyzna zaopatrzony w maczetę zaatakował i zranił dwie osoby. Wpadł w mieszkaniu znajomej, po obławie kilkunastu funkcjonariuszy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja dopadła agresora, który zaatakował maczetą dwóch mężczyzn. Przybyli na miejsce policjanci zobaczyli, że agresor ranił dwie osoby. Pokrzywdzonym udzielono pomocy, jeden z mężczyzn trafił do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Gorzowscy policjanci zatrzymali 32-latka. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

Marzena Śpiewak, z zespołu prasowego lubuskiej policji

Ustalenie miejsca, w którym ukrywał się człowiek z maczetą, zajęło zaledwie godzinę. Do mieszkania jego znajomej wparowało kilkunastu kryminalnych. 

Zobacz także

– Mężczyzna w obawie przed zatrzymaniem ukrył się w mieszkaniu swojej znajomej. Nikt nie chciał otworzyć drzwi, dlatego policjanci musieli wejść siłowo. Podejrzany był agresywny, ale został skutecznie obezwładniony – relacjonowała Śpiewak.

Jak relacjonuje lokalny serwis Gorzowianin.pl, jeden z poszkodowanych ma pocięte plecy, a drugi pocięte dłonie, gdyż próbował się zasłonić przed atakiem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ofiary znały się z napastnikiem. 

Mieszkaniec Gorzowa wkrótce stanie przed sądem. Zarzuca się mu uszkodzenie ciała pokrzywdzonych i kierowanie pod ich adresem gróźb karalnych.

RadioZET.pl/PAP/Gorzowianin.pl