Zamknij

Nastolatki nie miały wstydu. Pozowały na cmentarzu, znieważały miejsca pochówku

23.07.2019 13:27

Dwie 14-latki urządziły sobie w minioną sobotę kontrowersyjną sesję zdjęciową. Za miejsce zdjęć wybrały sobie… cmentarz na łódzkim Widzewie. Zdjęcia, które wstawiły do internetu, zostały wykorzystane przez policję. Nastolatki usłyszały zarzuty dotyczące znieważenia i ograbienia miejsca pochówku.

Policja
fot. KMP w Łodzi

Policja z Łodzi prowadzi postępowanie w sprawie sesji zdjęciowej nastolatek. Dziewczyny paradowały wieczorową porą na nagrobkach cmentarza w łódzkiej dzielnicy Widzew. Nie tylko rozkładały się na grobach, ale przestawiały i zabierały znicze czy kwiaty. Efektami swojej „kreatywności” pochwaliły się później w sieci.

Sprawą momentalnie zainteresowała się policja.

Zainteresowało nas, że jest to czyn znieważania miejsca spoczynku czy ograbienie, które jest przestępstwem ściganym z urzędu. Dlatego działania zostały podjęte, zanim jakiekolwiek zgłoszenie zostało złożone.

Marcin Fiedukowicz, z wydziału prasowego KMP w Łodzi, dla PAP

Mundurowi informują, że nastolatki „przestawiały na grobach znicze i kwiaty oraz fotografowały się w różnych pozach przy oraz w bezpośrednim sąsiedztwie nagrobków”. Miały też zabrać krzyż znaleziony w alejce cmentarza i porzucić w innym miejscu na terenie tej samej nekropolii.

– Jak tłumaczyły nastolatki, robienie zdjęć było nieprzemyślane i najprawdopodobniej motywowane chęcią zwrócenia na siebie uwagi. Obydwie dziewczynki usłyszały zarzuty dot. znieważenia i ograbienia miejsca pochówku. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich – informuje KMP w Łodzi.

Nastolatki za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

RadioZET.pl/PAP