Przyszli do lasu z kastetami. Twierdzili, że chcą pograć w piłkę

28.06.2019 17:07
Przyszli do lasu z kastetami. Twierdzili, że chcą pograć w piłkę
fot. Policja

Policja namierzyła w kompleksie leśnym w Łódzkiem ok. 70. pseudokibiców dwóch zwaśnionych klubów z Łodzi i Warszawy. Mężczyźni, którzy mieli przy sobie m.in. rękawice do walk i kastety twierdzili, że przyjechali do lasu na trening piłki nożnej. Policja uważa, że zapobiegła tzw. ustawce.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O zdarzeniu poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

Zobacz także

Jak wyjaśniła w czwartek rano, mieszkańców gminy Bielawy w powiecie łowickim zaniepokoił widok kilkunastu samochodów wjeżdżających na leśną drogę. Ponieważ istniało podejrzenie, że może to mieć związek z tzw. ustawką kibiców na miejsce - oprócz miejscowej policji - pojechali również funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

W okolicach kompleksu leśnego przy autostradzie A1 w gminie Bielawy zauważono kilkanaście samochodów oraz kilkudziesięciu mężczyzn ubranych w stroje sportowe z emblematami jednego z łódzkich klubów piłkarskich i rękawice do walk MMA.

Wszystko wskazywało na przygotowania do konfrontacji siłowej. Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili 45 mężczyzn w wieku od 24 do 40 lat, mieszkańców woj. łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W autach, którymi przyjechali ujawniono rękawice do walk, kastety, ochraniacze na szczęki oraz emblematy świadczące o przynależności do środowiska pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich.

mł. insp. Joanna Kącka

Dodała, iż jednocześnie w tym samym czasie policjanci zauważyli jadących - prawdopodobnie w to samo miejsce - pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich z Warszawy. Wylegitymowano blisko 20 mieszkańców stolicy w wieku od 27 do 41 lat. Ubrani byli w stroje z emblematami klubowymi, przewozili m.in. rękawice do walk.

Zobacz także

"Monitorowani przez funkcjonariusze rozjechali się. Jeden z mężczyzn usłyszy najprawdopodobniej zarzuty znieważenia funkcjonariuszy. Wśród tej grupy byli zawodnicy MMA zrzeszeni w zawodowych federacjach sportów walki i walczących na organizowanych przez nich galach sztuk walki" - poinformowała Kącka.

Według niej, dzięki sygnałowi od mieszkańców i natychmiastowej reakcji policji nie doszło najprawdopodobniej do bójki z udziałem ponad 60 pseudokibiców. Część z nich odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia.

RadioZET.pl/Policja/PAP