Zamknij

Policja zatrzymała 4 Wietnamczyków produkujących metamfetaminę [WIDEO]

Redakcja
28.02.2017 13:54
Wietnamczycy produkowali metaamfetamine
fot. Policja

Śląscy policjanci zlikwidowali linię do produkcji metamfetaminy. W nielegalnej wytwórni zatrzymali czterech Wietnamczyków i zabezpieczyli 55 tys. "działek" tego narkotyku -– podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji.

Laboratorium, w którym wytwarzano metamfetaminę, zlikwidowali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policja nie ujawnia, w którym mieście na Śląsku działała ta fabryka. Narkotyk był wytwarzany z pseudoefedryny, która w medycynie dodawana jest między innymi do leków o działaniu przeciwbólowym. Podczas akcji, katowiccy funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę, z której można było przygotować 55 tys. porcji tego narkotyku.

Poza samymi narkotykami, w fabryce były substancje chemiczne oraz prekursory niezbędne do wytwarzania kolejnych porcji narkotyków. Wartość zabezpieczonego towaru jest szacowana na 100 tys. zł. W wytwórni policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy zajmowali się wytwarzaniem narkotyku. To obywatele Wietnamu w wieku od 16 do 40 lat. Żaden z nich nie miał dokumentów potwierdzających legalność pobytu w Polsce.

Trzej Wietnamczycy usłyszeli już zarzuty i zostali aresztowani, najmłodszy z nich został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Za nielegalne wytwarzanie znacznych ilości narkotyków może grozić kara do 15 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/MaAl