Zamknij

Policja zatrzymała mężczyznę, który zabarykadował się w mieszkaniu w Poznaniu

Redakcja
31.03.2018 16:47
Policja zatrzymała mężczyznę, który zabarykadował się w mieszkaniu w Poznaniu
fot. PAP

Koniec akcji policjantów, którą transmitowały ogólnopolskie stacje telewizyjne. Po kilkunastu godzinach udało się ująć 34-latka,który w piątek wieczorem zabarykadował się w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Inflanckiej w Poznaniu. W akcji uczestniczyli m.in. antyterroryści. w mieszkaniu znaleziono dwie sztuki broni.

Okazało się, że zatrzymany był poszukiwany listem gończym w związku z popełnionymi przestępstwami - poinformował w sobotę rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, dodając, że po kilkunastu godzinach pracy m.in. policyjnych negocjatorów, mężczyzna poddał się, otworzył drzwi, został obezwładniony, zakuty w kajdanki i przewieziony na przesłuchanie. W czasie policyjnych działań, 34-latek był w mieszkaniu sam.

Zabarykadował się w mieszkaniu

Rzecznik podkreślił, że przebieg zdarzenia nie uzasadniał siłowego wejścia policjantów do mieszkania. W lokalu znaleziono dwa pistolety - prawdopodobnie broń gazową. Będą one badane przez ekspertów.

"Będziemy także dokładnie ustalać, w jaki sposób ten mężczyzna znalazł się w Poznaniu, jak długo tutaj przebywał, czy prowadził tutaj jakąkolwiek działalność. Od 2007 roku był on wielokrotnie notowany w rejestrach policyjnych i sądowych m.in. za oszustwa, przestępstwa o charakterze narkotykowym a także za napad. To ostatnie wydarzenie, w którym uczestniczył, sprawiło, że Sąd Rejonowy w Żywcu wystosował za nim list gończy" – czytamy.

Antyterroryści w Poznaniu

W związku z policyjną akcją w piątek ewakuowani zostali mieszkańcy budynku przy ul. Inflanckiej. Policjanci zamknęli dla samochodów fragment ulicy. W czasie akcji policji inaczej jeździły też autobusy.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz