Pobił i udusił swojego partnera, potem próbował to ukryć

Redakcja
11.01.2018 13:23
Poznań
fot. Wikimedia.Commons

Policja zatrzymała mieszkańca Poznania podejrzewanego o zabicie swojego partnera. Mężczyzna miał wcześniej zawiadomić pogotowie i próbować zatuszować swój udział w zbrodni.

Historia opisana przez poznańską „Gazetę Wyborczą” wydarzyła się w dzielnicy Szczepankowo we wschodniej części miasta. W jednym z domów mieszkali dwaj mężczyźni pozostający ze sobą w związku. W nocy z piątku na sobotę doszło między nimi do awantury, której powodem miały być zazdrość jednego z mężczyzn i podejrzenia o zdradę. Wcześniej razem spożywali alkohol.

W pewnym momencie jeden z mężczyzn postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość swojemu partnerowi - najpierw go pobił, a następnie udusił. Sekcja zwłok wykazała później, że to właśnie ta druga aktywność stanowiła bezpośrednią przyczynę śmierci 35-latka. 

Sprawca zabójstwa natychmiast zawiadomił pogotowie ratunkowe. Wezwana została także policja, która go przesłuchała. Ten początkowo tuszował swój udział w zbrodni, ale w końcu - choć to na razie nieoficjalne informacje - przyznał się do winy. Jedną z przesłanek miały być obtarcia na skórze, które wskazywały na uczestnictwo w bójce. 

Podejrzany został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące. Nie ma natomiast oficjalnych informacji na temat ewentualnych zarzutów i ich treści.

RadioZET.pl/poznan.wyborcza.pl/MP