Pijany opiekował się 10-miesięczną córeczką. Miał 3 promile alkoholu we krwi

Redakcja
23.11.2017 16:39
Policja
fot. Pixabay

Policjanci z Otwocka k/Warszawy zatrzymali mężczyznę, który pijany opiekował się 10-miesięczną córką. Miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu nawet 5 lat więzienia - poinformowała w czwartek stołeczna policja.

Oficer dyżurny otwockiej komendy został poinformowany przez pracownika socjalnego, że w mieszkaniu przy ulicy Wypoczynkowej w Otwocku przebywa nietrzeźwy mężczyzna z 10-miesięczną córeczką.

Jak poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego stołecznej policji, ojciec dziecka nie reagował na prośby policjantów, awanturował się, nie chciał otworzyć drzwi.

- Dzięki współpracy dzielnicowych z pracownikiem socjalnym udało się wejść do mieszkania. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że Kamil S. miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie - powiedziała Adamus. Jak dodała, dziewczynka została przewieziona do placówki interwencyjnej, a jej nietrzeźwy ojciec - do policyjnej celi.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawił mu zarzuty. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dziecka grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/MP