Oceń
Policjanci CBŚP i KSP ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Głównego Policji w ramach prowadzonego śledztwa zlikwidowali w minionym roku laboratoria amfetaminy i plantacje marihuany, zatrzymując przy tym 7 osób i zabezpieczając narkotyki - podała policja.
Akcję prowadzono od ubiegłego roku. Wtedy rozpoczęto śledztwo ws. obrotu ogromnych ilości narkotyków. Śledztwo prowadzą policjanci z CBŚP z Zarządu w Kielcach, a nadzorowane jest przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie Prokuratury Krajowej. Już w ubiegłym roku zlikwidowano 3 laboratoria amfetaminy i 5 plantacji konopi.
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
- Śledztwo na tym się nie zakończyło, policjanci CBŚP i KSP dalej ustalali kolejne osoby mające związek z tym procederem.W minionym tygodniu policjanci z Zarządów CBŚP z Kielc, Łodzi, Lublina, Radomia, Olsztyna, Warszawy i Krakowa oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 23 osoby, a kolejne 10 doprowadzili z Zakładów Karnych. Akcja miała miejsce na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego oraz łódzkiego - podała policja.
Podejrzanym przedstawiono zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu substancji odurzających i psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 350 kilogramów. Za to grozi im nawet do 12 lat więzienia. Podejrzani (jest ich 24)zostali tymczasowo aresztowani. Zabezpieczono ich mienie w wysokości 300 tys. zł.
Zobacz też:
Zatrzymali ludzi, którzy zalewali Kraków narkotykami. Spektakularna akcja 60 policjantów
Sprzedawali narkotyki w butelkach popularnego napoju. CBŚP rozbiło hurtownię dilerów
Osadzona w więzieniu otrzymywała podejrzanie dużo listów. W końcu odkryto prawdę [FOTO]
RadioZET.pl/maal
Oceń artykuł