Policja zlikwidowała plantację konopi. Zabezpieczono setki krzewów

Redakcja
03.08.2018 18:36
Policja zlikwidowała plantację konopi. Zabezpieczono setki krzewów
fot. Pixabay

Olsztyńscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w kontenerze zakopanym pod ziemią. Właściciel nielegalnej uprawy, po przedstawieniu zarzutów, został w piątek tymczasowo aresztowany.

Według policji 51-letni mieszkaniec gminy Jonkowo urządził w domu i na terenie swojej posesji profesjonalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono tam 97 krzaków konopi i ponad 2,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł.

Jak powiedział PAP rzecznik komendy miejskiej policji w Olsztynie asp. Rafał Prokopczyk, podczas przeszukania posesji funkcjonariusze weszli do wyglądającego na rupieciarnię konteneru, który stał koło domu.

- Okazało się, że w podłodze jest klapa, a pod nią ukryte wejście do zakopanego pod ziemią drugiego kontenera, w którym znajdowała się plantacja. Pomieszczenie poniżej było specjalnie przystosowane do uprawy konopi, wyposażone m.in w lampy grzewcze i wentylatory - mówił.

Kolejną skrytkę - służąca za suszarnię i magazyn marihuany - policjanci odkryli w domu zatrzymanego. Wejście do tego pomieszczenia było zakamuflowane za regałem z książkami.

RadioZET.pl/pap/maal