Zamknij

Policja złożyła wniosek o ukaranie za pochówek Woźniaka-Staraka

21.02.2020 15:23
Piotr Woźniak-Starak
fot. Beata Zawrzel /REPORTER

Policja w Giżycku skierowała do Sądu Rejonowego wniosek o ukaranie w związku z pochówkiem Piotra Woźniaka-Staraka – informuje portal Onet. Termin rozprawy został wyznaczony na dzień 20 kwietnia 2020 r. na godz. 10.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Onet, wniosek został skierowany 10 lutego 2020 roku. Chodzi o ukaranie w związku z dokonaniem pochówku – poza obrębem cmentarza (tj. o czyn z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 roku o cmentarzach i chowaniu zmarłych w zw. z art. 12 ust. 3 tej samej ustawy).

Obwiniony w tej sprawie został Mirosław S. Policja przekonuje, że w dniu 30 sierpnia 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Giżycko dokonał pochówku urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka w grobie murowanym na działce, która nie stanowi cmentarza.

Tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

Pod koniec grudnia 2019 roku Prokuratura Okręgowa w Olsztynie umorzyła śledztwo dotyczące wypadku na jeziorze Kisajno, w którym zginął Piotr Woźniak-Starak. Jak ustalili śledczy, to producent doprowadził do tragedii. 

ZOBACZ TAKŻE: Koniec sprawy śmierci Woźniaka-Staraka. Oto ostateczne ustalenia prokuratury

Piotr Woźniak-Starak zginął w nocy, 18 sierpnia. Producent filmowy w towarzystwie Ewy O., kelnerki jednej z mazurskich restauracji, wypłynął wówczas motorówką na jezioro Kisajno.

- Jak wynika z ustaleń śledztwa, w nocy 17/18 sierpnia 2019r. znajdujący się w stanie nietrzeźwości Piotr W.-S. (1,7 promila alkoholu etylowego we krwi, oraz 2,4 promila alkoholu etylowego w moczu) prowadził na jeziorach Kisajno, Niegocin i Boczne łódź motorową, a następnie około godziny trzeciej nad ranem, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu wodnym, wykonując manewr gwałtownego skrętu łodzi z jednoczesnym przyspieszeniem, w wyniku którego Woźniak-Starak wypadł z pojazdu.

ZOBACZ TAKŻE: Agnieszka Woźniak-Starak ma dość plotek. Opisała, co działo się w noc wypadku

W wodzie producent filmowy "został uderzony pracującą śrubą m.in. w głowę, co spowodowało szereg obrażeń skutkujących śmiercią".

RadioZET.pl/ Onet.pl/ PAP