Zamknij

Policja nie zapomniała o Dniu Babci i Dziadka. Bardzo oryginale życzenia!

Redakcja
21.01.2018 11:55
Policja nie zapomniała o Dniu Babci i Dziadka. Bardzo oryginale życzenia!
fot. PAP

O Waszym święcie pamiętamy! Życzymy dużo zdrowia i kontaktu tylko z prawdziwym wnuczkiem – takie życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka składają policjanci z Wielkopolski i przypominają, że metody oszustów stają się coraz bardziej wyszukane.

- Oszuści działający metodą ''na wnuczka'' czy ''na policjanta'' niestety nie ustają w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Zdecydowana większość starszych osób nie daje się oszukać. Niestety, nie zawsze są wystarczająco roztropni – powiedział PAP st. sierż. Dominik Zieliński z KPP w Wągrowcu.

Jak tłumaczył, choć coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożeń ze strony oszustów, to ich metody działania stają się coraz bardziej wyszukane.

- Oszuści wyszukują nowe sposoby i nawet osoby, którym wydawałoby się, że się nie nabiorą – dają się oszukać. Jakiś czas temu, mieliśmy taką sytuację, że starsza kobieta była tak bardzo zmanipulowana, że kiedy zjawili się u niej prawdziwi funkcjonariusze nie chciała im wierzyć – powiedział Zieliński.

Zobacz także

Dodał, że jednym z sygnałów, który powinien zaalarmować, to takie prowadzenie konwersacji, aby osoba starsza się nie rozłączyła. - W przypadku oszustw na ''policjanta'' często wykorzystuje się także nazwiska, które w jakiś sposób mogą się np. kojarzyć z funkcjonariuszami. Jednym z takich nazwisk jest np. Zieliński – ja sam się tak nazywam, często wypowiadam się w lokalnych mediach i to nazwisko jest znane i wiązane z policją – mówił.

RadioZET.pl/PAP/DG