Zamknij

Policjanci na granicy z Białorusią oślepiani laserami. Służby pokazały wideo

03.12.2021 07:43

Polscy policjanci przy granicy z Białorusią byli oślepiani laserami i światłem stroboskopowym w czwartek. Służby opublikowały na Twitterze nagranie z incydentu w gminie Czeremecha (woj. podlaskie).

Granica polsko-białoruska
fot. Podlaska Policja/Twitter

Granica polsko-białoruska, która od listopada jest miejscem eskalacji kryzysu migracyjnego, ochraniana jest przez ponad 15 tys. żołnierzy i policjantów. Pomimo że w ostatnich dniach ustały masowe próby przekraczania granicy przez migrantów, to nadal polskie służby informują o incydentach w rejonie przygranicznym. 

"Wieczorem (w czwartek - przyp. red.) policjanci interweniujący w związku z próbą przekroczenia granicy pomiędzy Opaką i Wólką Terechowską, oślepiani byli przez białoruskich funkcjonariuszy światłem stroboskopowym i laserami" - poinformowała policja w mediach społecznościowych, publikując 22-sekundowy film z tego miejsca.

Policjanci na granicy oślepiani laserami. Służby pokazują nagranie

Jak powiedział PAP rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, interwencja miała miejsce ok. godz. 19 w miniony czwartek w związku z próbą przekroczenia granicy między Opaką Dużą i Wólką Terechowską (gmina Czeremcha). W działaniach wzięło udział ok. 80 policjantów, również żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej.

Z końcem listopada przestał obowiązywać stan wyjątkowy w pasie 3 kilometrów od granicy z Białorusią. W tym regionie nadal są obostrzenia na podstawie znowelizowanej ustawy o ochronie granicy państwowej. Rząd planuje rozpocząć budowę stałego ogrodzenia tuż przy terytorium Białorusi.

loader

RadioZET.pl/PAP