Zamknij

Policjanci rozpracowali fabrykę narkotyków. Było tam 5 tys. działek do hodowli

Redakcja
30.03.2018 13:44
Policjanci rozpracowali fabrykę narkotyków. Było tam 5 tys. działek do hodowli
fot. Policja

Zachodniopomorscy policjanci nie odpuszczają w walce z przestępczością narkotykową. Kolejny raz w ciągu kilku dni namierzyli nielegalną uprawę i przejęli kilka kilogramów narkotyków. Ze znalezionej marihuany można było przygotować blisko 5 tys. działek dilerskich. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące — poinformowała policja.

Szczecińska policja zajmująca się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowała potężny kompleks hodowli konopi indyjskiej w małej miejscowości pod Goleniowem.

— Po wejściu do lokalu potwierdzili nielegalny proceder. W mieszkaniu zastali też mężczyznę, który był właścicielem plantacji — poinformowała podkom. Mirosława Rudzińska.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli prawie 90 krzewów konopi i ogromną ilość suszonej marihuany oraz nasion. Hodowcy posiadali także profesjonalny sprzęt do hodowli i przetwórstwa: kilka młynków ręcznych oraz sprzęt służący do uprawy roślin: lampy grzewcze, agregat, wentylatory i namioty itp.

— Kryminalni w sumie zabezpieczyli ponad 4 kilogramy i 700 gramów marihuany, a zabezpieczony przez nich sprzęt do hodowli konopi indyjskiej i nasiona tej roślinny szacowany jest na około 80 tys. zł — poinformowała Rudzińska.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Na miejscu zatrzymano właściciela plantacji i przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Goleniowie, gdzie został przesłuchany przez prokuratora.

— Wczoraj w sprawie skierowano do Sądu Rejonowego w Goleniowie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek został  uwzględniony — czytamy w komunikacie policji.

RadioZET.pl/policja/maal