Złodziej zainspirował się Roszpunką. Uciekał, spuszczając się po prześcieradłach

Redakcja
09.08.2018 16:21
Policjanci zatrzymali 32-latka, który uciekł po prześcieradłach
fot. KPP Starogard Gdański

Nietypowe zakończenie poszukiwań złodzieja w Stargardzie Gdańskim (woj. pomorskie). Mężczyzna próbował uciec policjantom, spuszczając się ze związanych koców i prześcieradeł. 32-latek usłyszał dziesięć zarzutów.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ze Starogardu Gdańskiego poszukiwali 32-letniego mężczyznę, który ukradł, a następnie posługiwał się cudzą kartą płatniczą. Ten sam sprawca włamał się również do jednego ze starogardzkich sklepów, z którego wyniósł papierosy oraz alkohol.

Zobacz także

Mężczyzna miał przebywać w jednym z mieszkań na starogardzkim osiedlu. Gdy funkcjonariusze zapukali do drzwi, podejrzany, aby uniknąć odpowiedzialności karnej, próbował uciekać przez okno, spuszczając się z czwartego piętra po wcześniej splątanych kocach i prześcieradłach.

Złodziej uciekał po prześcierdłach
fot. KPP Starogard Gdański

Pomimo próby brawurowej ucieczki mieszkaniec stolicy Kociewia został zatrzymany. Przestępca był już wcześniej karany za popełnianie podobnych przestępstw.

Śledczy przedstawili mu 10 zarzutów dotyczących kradzieży oraz posługiwania się cudzymi kartami płatniczymi. Mężczyzna odpowie również za włamanie do sklepu, z którego wyniósł alkohol i papierosy.

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Stargard Gdański/PTD