Zamknij

Policjanci zatrzymali ciężarówkę z Afgańczykami. Jechali schowani między warzywami

Redakcja
14.07.2017 14:34
Policjanci zatrzymali ciężarówkę z Afgańczykami. Jechali schowani między warzywami
fot. Archiwum Radia ZET

Świeccy policjanci zatrzymali dwóch Afgańczyków, którzy nielegalnie podróżowali w kontenerze ciężarówki ukryci między skrzynkami z warzywami. Ich pukanie usłyszał jeden z kierowców na MOP-ie w Grajewie (pow. świecki). Kierowcą ciężarówki był Macedończyk. Nikt z całej trójki nie mówi po polsku.

Polski kierowca zaalarmował kierującego ciężarowe volvo na parkingu, ponieważ ze środka jego przyczepy wyraźnie było słychać pukanie. 40-letni Macedończyk nie był w stanie porozumieć się z Polakiem i na miejsce został przywołany patrol policji. – Dyżurny KPP w Świeciu ok. godziny 20:20. otrzymał informację od polskiego kierowcy, który zatrzymał się w Gajewie, przy autostradzie A1. Do tego mężczyzny zwrócił się o pomoc inny kierowca narodowości macedońskiej przewożący ciężarówką warzywa i owoce. Zaniepokoił się, gdyż słyszał pukanie w swoim kontenerze – powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świeciu Joanna Tarkowska.

Nielegalne przekroczenie granicy

Okazało się, że wewnątrz przyczepy poza skrzyniami z warzywami i owocami jest też dwóch mężczyzn około lat 30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są obywatelami Afganistanu. Żaden z nich, zarówno „pasażerowie”, jak i kierowca, nie mówią po polsku. Pojazd miał być załadowany warzywami na terenie Macedonii. Wszyscy trafili do aresztu. Odpowiedzą teraz za nielegalne przekroczenie granicy Polski.

ciezarowka
fot. Policja

Zobacz także

RadioZET.pl/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/Wp.pl/strz