Zamknij

Policjant oskarżony o nadużycie paralizatora. Grozi mu 10 lat więzienia

Redakcja
20.10.2017 15:27
Policjant oskarżony o nadużycie paralizatora. Grozi mu 10 lat więzienia
fot. Archiwum RadioZET.pl

Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem odpowie policjant z Lublina, który przekroczył uprawnienia, rażąc paralizatorem dwóch pijanych zatrzymanych mężczyzn. Grozi mu nawet 10-letnia odsiadka. Zarzuty usłyszało jeszcze dwóch jego kolegów, którzy nie dopełnili swoich obowiązków.

Zdaniem poszkodowanych mundurowy raził ich paralizatorem po całym ciele, m.in. nie omijając genitaliów.

Znęcanie się nad zatrzymanymi

Rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury prok. Andrzej Dubiel, oskarżony policjant to Marcin G. służący w policji od 2002 roku. Wraz z nim prokuratura oskarżyła jeszcze dwóch innych policjantów: Piotra D. (w policji od 2000 roku) i Łukasza U. (służba od 2014 roku), którym zarzuciła niedopełnienie obowiązków poprzez brak nadzoru nad Marcinem G.; mieli w ten sposób umożliwić mu popełnienie zarzucanych aktem oskarżenia czynów – podała Polska Agencja Prasowa.

Przekroczenie uprawnień

Policjant odpowie za przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad zatrzymanym. – Wobec jednego z pokrzywdzonych użył paralizatora na Izbie Wytrzeźwień, gdzie ten mężczyzna został przywieziony przez patrol interwencyjny. Wobec drugiego pokrzywdzonego użył paralizatora, gdy tamten oczekiwał w samochodzie policyjnym na przyjęcie na Izbę – wyjaśniał prokurator.

Policjanci za kratami

Poza oskarżonym policjantem, zarzuty usłyszało jeszcze dwóch jego kolegów za „niedopełnienie obowiązków poprzez brak nadzoru”. Żaden z mundurowych nie przyznał się do winy. Wszyscy trzej  przebywają w aresztach.

Zobacz także

RadioZET.pl/echodnia.eu/PAP/strz