Zamknij

Policjant po służbie uratował tonące dzieci i ich dziadka

02.07.2019 13:20

Asp. Rafał Dąbrowski z sopockiej policji uratował troje dzieci i ich dziadka. Odpoczywając z rodziną na plaży w Sobieszewie, zauważył trójkę dzieci kurczowo trzymających się siebie, które co chwilę znikały pod powierzchnią wody. Za nimi płynął starszy mężczyzna, wołając o pomoc.

Policjant po służbie uratował tonące dzieci i ich dziadka
fot. Policja

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Aspirant Rafał Dąbrowski wraz z rodziną spędzali ostatni dzień urlopu na plaży na Wyspie Sobieszewskiej.

Zobacz także

Dąbrowski zauważył w wodzie, kilkadziesiąt metrów od brzegu, trójkę dzieci kurczowo trzymających się siebie — znosiła je fala i co chwilę znikały pod powierzchnią wody. Za nimi płynął starszy mężczyzna, wołając o pomoc. Policjant od razu kazał żonie wezwać ratowników, a sam bez chwili wahania wbiegł do wody i ruszył na ratunek potrzebującym.

Gdy tylko zbliżył się do dzieci, rzucił im dmuchane koło, które razem ze starszym mężczyzną chwyciły. Na miejsce dopłynął też ratownik wodny i przejął całą czwórkę.

Zobacz także

Uratowane dzieci zostały przebadane przez lekarza i na szczęście nie wymagały pomocy medycznej. Zostały one przekazane rodzicom, którzy byli na plaży. Ich dziadek oraz mężczyzna, który ruszył na pomoc, trafili do szpitala.

„Na służbie jest się przez cały czas. Potwierdził to dzielnicowy z Sopotu, aspirant Rafał Dąbrowski” – napisała Polska Policja na Twitterze.

RadioZET.pl/Policja