Zamknij

Policjant został mentorem żołnierzy. Prowadzi szkolenia z technik interwencji

Redakcja
27.02.2018 11:48
Policja
fot. K.Jaskowiak/Policja

Sztabowy, instruktor sztuk walk, a teraz prowadzący szkolenie dla wojska. Ten człowiek to Sławomir Tokarz z gliwickiego komisariatu, od którego wojsko uczy się technik interwencji.

— Policjanci i żołnierze wciąż muszą się doskonalić, co czynią na co dzień. Szkolenia oraz zadania tych grup mundurowych nieco się różnią, bywa jednak, że wojsko wykonuje zadania policyjne. Dlatego też żołnierze i policjanci wymieniają się doświadczeniami. 20 lutego wojskowi byli szkoleni przez utytułowanego mistrza sztuk walki — policjanta sierż. szt. Sławomira Tokarza. Nasz mundurowy otrzymał podziękowania oraz pamiątkowy grawer od dowódcy gliwickiego batalionu — poinformowała gliwicka policja.

tokarz02

Wypełnij PIT z Fundacją Radia ZET - ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Tokarz swoim doświadczeniem podzielił się z żołnierzami 2. kompani szturmowej z 6. batalionu powietrznodesantowego z Gliwic. Żołnierze nauczyli się ochrony i obrony obiektów oraz taktyki interwencji. To nie pierwszy kontakt policjanta z wojskiem. Zanim w 2008 r. dołączył do policji, sam był żołnierzem. Uczestniczył m.in. w misji pokojowej ONZ w Syrii. Za godną służbę w „niebieskich beretach” otrzymał medal United Nations.

tokarz03
fot. K.Jaskowiak/Policja

— Jest również współautorem projektu „Klasa mundurowa” realizowanego w II LO w Knurowie oraz uczy w „mundurówkach” w Gliwicach i Pyskowicach. Wraz ze swoimi uczniami zdobywa wysokie miejsca w konkursach klas mundurowych w całej Polsce — czytamy w komunikacie policji.

RadioZET.pl/Policja/maal