Policjant zaatakowany przez nożownika. Policja ujęła sprawcę

Redakcja
15.06.2017 19:35
Policja
fot. Flickr

W czwartek późnym popołudniem tarnowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał dwukrotnie ranić nożem 22-letniego policjanta podczas jego interwencji poprzedniej nocy. O sprawie poinformował Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Jak dodał, na razie nie są znane szczegóły dotyczące domniemanego napastnika. - Zatrzymano go w jego mieszkaniu, w Tarnowie. Mieliśmy zgodę prokuratora na siłowe wejście. Uczynili to antyterroryści z Krakowa - poinformował Gleń.

Dodał, że w czwartek nie będzie można przeprowadzić czynności procesowych, ponieważ mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. Ranny policjant jest po operacji, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest po operacji, ma uraz m.in. płuc.

Co się wydarzyło zeszłej nocy?

Według informacji rzecznika, ok. godz. 1.00 w nocy policja otrzymała zgłoszenie pewnej kobiety o tym, że chodzi za nią jakiś mężczyzna. Zaalarmowani funkcjonariusze przyjechali w okolice ul. Jana Pawła II w Tarnowie.

Na ich widok mężczyzna odjechał na rowerze, policjanci dogonili go radiowozem. Gdy jeden z nich wysiadł, został dwukrotnie zaatakowany nożem.

- Nóż znaleźliśmy na miejscu zdarzenia - powiedział Gleń. Wyjaśnił, że drugi z funkcjonariuszy nie gonił napastnika, ponieważ ratował życie kolegi. Dodał, że ranny to młody stażem policjant ma za sobą 1,5 roku służby.

RadoZET.pl/PAP/MP