Zamknij

Mieszkający samotnie mężczyzna niemiał prądu i opału. Policjant zmobilizował sąsiadów i mu pomógł

Redakcja
02.03.2018 20:25
Policja
fot. Policja

Dzielnicowy w nietypowy sposób pomógł mieszkańcowi gminy Padew Narodowa. Policjant zorganizował opał dla mieszkającego samotnie mężczyzny. Mobilizując sąsiadów i współpracując z pracownikami socjalnymi zapewnił potrzebującemu niezbędną pomoc i opiekę - podała policja.

Odpowiedzialnym policjantem jest st. asp. Grzegorz Polek z komisariatu w Tuszowie Narodowym. Pomocy potrzebował 56-latek z gminy Padew Narodowa. O tragicznych warunkach dowiedział się od policjanta z tej samej miejscowości. Mężczyzna znajdował się w sytuacji zagrażającej życiu. W domu panowała niska temperatura a on sam był pod wpływem alkoholu. W domu nie miał prądu, wody ani opału.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

- Funkcjonariusz ustalił, że mężczyzna mieszka sam. Współpracując z jego sąsiadami i rodziną 56-latka, zorganizował mu transport do domu z komendy - podała policja.

Policjant we własnym zakresie zorganizował też opał, jedzenie i wodę. Miejscowa pomoc społeczna przekazała talon żywnościowy oraz zadeklarowała codzienne wizyty pracowników.

- Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby mieszkające samotnie, starsze, będące w trudnej sytuacji życiowej. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub 997 wystarczy, aby uchronić kogoś od wychłodzenia - przypomniano w komunikacie.

RadioZET.pl/policja/maal