Zamknij

Policyjny pościg za kierowcą ciągnika. Mężczyzna uciekał przez dwa kilometry

18.02.2021 11:03
Policyjny pościg za kierowcą ciągnika. Mężczyzna uciekał przez dwa kilometry
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Policjanci w gminie Rzecznica przez dwa kilometry ścigali mężczyznę, który ciągnikiem uciekał przed patrolem. -70-latek jechał wiejską drogą i nie dało się go wyprzedzić – poinformował reporter Radia ZET Maciej Bąk. Mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu. Miał pół promila w wydychanym powietrzu.

  • Do zdarzenia doszło we wsi w gm. Rzeczenica na Pomorzu
  • Policjanci chcieli zatrzymać mężczyznę, który jakiś czas temu stracił prawo jazdy. Gdy zobaczył patrol policyjny, zaczął uciekać
  • Choć 70-latek jechał wolno, przez dwa kilometry nie dało się go wyprzedzić. Pościg zakończył się dopiero na posesji uciekiniera

Pijany kierowca uciekał przed policjantami ciągnikiem rolniczym. Nietypowy pościg, bo w tempie kilkunastu kilometrów na godzinę, wydarzył się we wsi w gminie Rzeczenica na Pomorzu.

Policjanci chcieli zatrzymać mężczyznę, który jakiś czas temu stracił prawo jazdy. Gdy zauważył patrol, zaczął uciekać wiejską drogą. Przez dwa kilometry nie było jak go wyprzedzić. Pościg skończył się na posesji 70-latka. Wydmuchał pół promila alkoholu, a na przyczepie wiózł... 8-letnią wnuczkę. Odpowie między innymi za jazdę pod wpływem i niezatrzymanie się do kontroli.

RadioZET.pl/Twitter