Zamknij

Przebrani politycy Zjednoczonej Prawicy i striptizer na jednej biesiadzie. „Panie poszalały"

Magdalena Kulej
14.03.2019 14:37
Przebrani politycy Zjednoczonej Prawicy i striptizer na jednej biesiadzie. „Panie poszalały"
fot. Facebook.com/Grzegorz Łuczko

Politycy PiS i Porozumienia Jarosława Gowina z powiatu wałbrzyskiego zakończyli karnawał wielką biesiadą. Babski comber w Boguszowie-Gorcach wzbudza kontrowersje, bo na parkiecie oprócz działaczy pojawił się… striptizer – informuje w czwartek „Gazeta Wyborcza”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Huczny koniec karnawału odbył się w tłustoczwartkowy wieczór w Centrum Kongresowo-Kulturalnym „Witold” zarządzanym przez miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej z Boguszowa-Gorc. W zabawie wzięło udział ponad 100 osób. Wśród nich – m.in. Sebastian Drapał z  Porozumienia Jarosława Gowina i wałbrzyska wicestarosta Iwona Frankowska z PiS – wynika z ustaleń „Gazety Wyborczej”.

Podczas organizowanej od ponad 20 lat imprezy było piwo, były pączki i liczne zabawy. Te ostatnie być musiały, bo biorące w nich udział panie na kolanach przysięgały: „tańczyć będę do upadłego”.

Ale to nie szalone tańce były główną atrakcją wieczoru w Boguszowie-Gorcach, a… profesjonalny męski striptiz. Taką rozrywkę podczas tradycyjnej biesiady zorganizowano po raz pierwszy.

„Jej ręce wkładał sobie za majtki”

Ku uciesze jednych, a zażenowaniu innych, tancerz w rytm muzyki zrzucał z siebie odzież. Najpierw strój codzienny, potem kostium amerykańskiego marynarza. „To było zwyczajnie niesmaczne” – mówi informatorka „Wyborczej”.

– Za drugim razem tańczył przed oczami szefowej centrum „Witold”, jej ręce wkładał sobie za majtki, potem poklepywał się nimi po swoich nagich pośladkach – relacjonowała kobieta.

biesiada-comber-pis
fot. fb/Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold

Zdjęcia z szalonej biesiady w zamieścił w mediach społecznościowych m.in. rzecznik starosty wałbrzyskiego, Grzegorz Łuczko. A relację z imprezy przeprowadziła lokalna telewizja Dami. Jak opisano zamieszczone w serwisie Youtube nagranie, „Panie poszalały, a Panom się oberwało”.

Co na to PiS?

„Nie mnie oceniać program tego wydarzenia” – mówi w rozmowie z „GW” wicestarosta wałbrzyska Iwona Frankowska z PiS. Jak tłumaczy, na zabawie była po raz pierwszy i jako osoba prywatna.

Również zastępca burmistrza Boguszowa-Gorc Sebastian Drapał z partii Porozumienie nie wypowiada się krytycznie na temat nowej atrakcji imprezy z wieloletnią tradycją. W rozmowie z „GW” stwierdził, że z tematu nie warto robić sensacji, a granice dobrego smaku nie zostały przekroczone.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/MK