Beata Szydło witana na lotnisku. "Premier broniła polskiej sprawy"

10.03.2017 19:11

Do Polski wróciła już premier Beata Szydło. Na Okęciu witali ją z honorami koledzy z PiS-u. - Premier broniła polskiej sprawy w sposób, który pozostanie w historii - mówił Jarosław Kaczyński.

PiS fot. Twitter/Prawo i Sprawiedliwość
Zagłosuj

Jak oceniasz postawę polskiego rządu na szczycie w Brukseli?

Samolot z szefową polskiego rządu wylądował na warszawskim Okęciu. Beata Szydło witana była przez kolegów z partii jak bohaterka, pomimo iż kampania, mająca na celu utrącenie kandydatury Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej, zakończyła się druzgocącą porażką.

Zdaniem premier, wizyta w Brukseli była moralnym zwycięstwem polskiej dyplomacji. - To nie porażka, to zwycięstwo. Pokazaliśmy, że Polska jest podmiotowym, dumnym państwem, członkiem UE. Zależy nam, żeby UE była zjednoczona, rozwijała się i zrobimy wszystko, żeby tak było - powiedziała. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Przeżywaliśmy niełatwe chwile, ale walczyliśmy o sprawy Polski, o zasady, żeby każde państwo członkowskie UE miało równe prawo do decydowania, kto je reprezentuje na najważniejszych stanowiskach, to prawo suwerennego państwa - przekonywała. 

Uznania wobec postawy Beaty Szydło nie krył Jarosław Kaczyński. - Premier broniła polskiej sprawy. broniła w sposób, który pozostanie w naszej historii. Ktoś może powiedzieć, że ponieśliśmy porażkę. Nie, pokazaliśmy, że Polska jest krajem podmiotowym - oznajmił prezes.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/MP

Oceń