Nowoczesna: Wniosek o odwołanie Błaszczaka powinna złożyć cała opozycja

Redakcja
14.02.2017 11:42
Adam Szłapka
fot. East News

Wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka powinna złożyć cała opozycja. - Wniosek jest już gotowy, apelujemy o podpisywanie się pod nim - powiedział poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Jak ocenił Błaszczaka, to "partyjniak", który nie dorósł do funkcji ministra.

Szłapka mówił w Sejmie, że wypadek w Oświęcimiu z udziałem premier Beaty Szydło to dowód na to, że minister spraw wewnętrznych nie panuje nad bezpieczeństwem w kraju. - Polskim bezpieczeństwem zajmuje się człowiek niepoważny - stwierdził.

- Błaszczak jest odpowiedzialny za służby, za BOR, za policję, bezpieczeństwo VIP-ów. Kolejne informacje, które dochodzą do nas po wypadku premier Szydło, pokazują, że minister Błaszczak i wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński po prostu kręcą, mówią nieprawdę - ocenił poseł. Jak dodał, Błaszczak "cały czas mówi przekazem partyjnym i politycznym".

Dlatego - poinformował Szłapka - klub Nowoczesnej przygotował wniosek o odwołanie ministra. - Proponujemy całej opozycji, wszystkim klubom parlamentarnym wniosek o odwołanie Błaszczaka, myślę, że tutaj nie ma sporu, ani między PO, ani PSL, ani Kukiz'15. Błaszczak, to partyjniak, który nie dorósł do tego, aby pełnić taką ważną funkcję - podkreślił poseł. Jego zdaniem, wniosek o odwołanie ministra, powinien być wnioskiem całej opozycji.

Zgodnie z konstytucją wniosek o odwołanie ministra może zostać złożony przez co najmniej 69 posłów. Klub Nowoczesnej liczy 31 posłów. Sejm odwołuje ministra większością ustawowej liczby posłów.

RadioZET.pl/PAP/MP