Prezes PiS groził palcem posłance. Poszło o zmiany w sądach [WIDEO]

Redakcja
21.11.2018 20:12
Polityka. Prezes PiS Jarosław Kaczyński groził palcem swojej posłance Annie Siarkowskiej
fot. TVN24.pl/Screen

Podczas środowych obrad Sejmu prezes PiS Jarosław Kaczyński pogroził palcem posłance swojego klubu parlamentarnego - Annie Sierakowskiej. Chwilę wcześniej podczas dyskusji o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym mówiła o "wycofywaniu się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Sejm w ekspresowym tempie uchwalił w środę nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Przewiduje ona umożliwienie sędziom SN i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia urzędu.

To efekt nacisku ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który jako środek zapobiegawczy w postępowaniu Komisji Europejskiej przeciwko Polsce, nakazał przywrócić sędziów, którzy od lipca mieli być emerytowani. 

Zobacz także

Podczas sejmowej dyskusji głos zabrała posłanka klubu parlamentarnego PiS i szefowej partii Republikanie Anna Siarkowska. 

- Wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości pod naciskiem instytucji unijnych, wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu - podkreśliła. Jednak te słowa spotkały się z niecodzienną reakcją prezesa PiS, który siedzi w pierwszym rzędzie ław poselskich.

Kamery telewizji telewizyjne uchwyciły, jak Jarosław Kaczyńskim z wyraźnym grymasem na twarzy grozi palcem posłance. 

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24/PTD