Zamknij

500 plus na każdą krowę. Wiadomo, skąd PiS zamierza wziąć pieniądze na realizację obietnic

Joanna Zaremba
07.04.2019 10:31
500 plus na każdą krowę. Wiadomo, skąd PiS zamierza wziąć pieniądze na realizację obietnic
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

Wiadomo, skąd władza zamierza wziąć pieniądze na realizację obietnic wyborcze, które w sobotę podczas konwencji przedstawił lider PiS, Jarosław Kaczyński. Mowa między innymi o dodatku w postaci 100 złotych od jednego tucznika i 500 złotych od jednej krowy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę Jarosław Kaczyński podkreślił, że szczególnie ważne jest wspieranie rolników, którzy hodują zwierzęta "z własnego chowu", samodzielnie produkują paszę dla zwierząt oraz zapewniają im dobrą jakość bytu. Ogłosił, że prowadzący takie gospodarstwa będą mogły liczyć na "bardzo poważne wsparcie".

Zobacz także

500 zł od jednej krowy

- Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej – obiecał Kaczyński. Słowa te potwierdził na swoim Twitterze również poseł PiS do europarlamenty, Zbigniew Kuźmiuk. Jak napisał, „prezes Kaczyński, 100 zł dopłaty do każdego tucznika hodowanego na słomie i 500 zł do każdej sztuki bydła wypasanego na pastwiskach, w małych i średnich gospodarstwach rolnych".

Skąd pieniądze?

Jak się okazuje, dopłaty te nie zostaną pokryte z budżetu państwa.

Zobacz także

"To będą środki z II filara WPR [Wspólna Polityka Rolna - red.] (to będzie program unijny)" – sprecyzował Zbigniew Kuźmiuk na Twitterze. Według prognoz, tego typu dodatki  miałyby być wypłacane od 2021 roku.

RadioZET/gazeta.pl