Zybertowicz nie zostanie profesorem. Komisja odmówiła mu tytułu. „Zapuściłem wszak brodę”

Mikołaj Pietraszewski
09.05.2019 08:07
Zybertowicz nie zostanie profesorem. Komisja odmówiła mu tytułu. „Zapuściłem wszak brodę”

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy Andrzej Zybertowicz nie zostanie profesorem tytularnym. Większość członków Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów zagłosowała przeciw przyznaniu mu najwyższego tytułu naukowego. Sam socjolog skomentował już tę decyzję. 

O decyzji Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów jako pierwszy poinformował na swoim profilu na Facebooku prof. Tadeusz Gadacz. Filozof nie krył przy tym swojej aprobaty. „Środowisko naukowe stanęło na wysokości zadania” – napisał:

Gazeta.pl przybliża kulisy tej decyzji. Z 37 członków gremium, aż 26 miało głosować przeciw kandydaturze Zybertowicza, który na tę chwilę dzierży tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal, nie chodziło wbrew pozorom o jego działalność polityczną bądź medialne wypowiedzi. 

Zobacz także

Członkowie komisji mieli powątpiewać w czysto naukową wartość jego ostatnich dokonań, krytykowali również wydaną w 2015 r. książkę „Samobójstwo Oświecenia? Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat”.

Co na to sam zainteresowany? Odmówił komentarza dziennikarzom Gazeta.pl, tłumacząc, iż czeka na pisemne uzasadnienie orzeczenia komisji. W nieco ironiczny sposób odniósł się natomiast do tej sytuacji na swoim profilu na Twitterze:

RadioZET.pl/Facebook/Twitter/Gazeta.pl