Zamknij

Abp Jędraszewski wyraził uznanie dla sędziów TK. W kościele rozległy się brawa

22.10.2020 18:24
Abp Marek Jędraszewski
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia – powiedział w czwartek metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Abp Marek  Jędraszewski w ten sposób odniósł się on do  orzeczenia TK, że przepis ustawy o planowaniu rodziny zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Kiedy abp Jędraszewski na początku mszy św. poinformował o decyzji TK w sanktuarium św. Jana Pawła II rozległy się brawa.  – Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość podaną właśnie dzisiaj, w obchodzoną przez nas tutaj na Białych Morzach w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II uroczystość. Uroczystość papieża, który pragnął przejść do historii przede wszystkim jako papież rodzin – mówił metropolita krakowski.

Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia od momentu jego poczęcia do chwili naturalnej śmierci

abp Marek Jędraszewski

Metropolita krakowski dodał, że ruch ten do ostatniej chwili był wspomagany wielką modlitwą zanoszoną do Boga. – Bóg Wam zapłać. Bóg zapłać wszystkim za te szlachetne działania – dodał metropolita krakowski.

Zobacz także

22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W sanktuarium na Białych Morzach trwają uroczystości odpustowe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP