Zamknij

Hofman o wykupieniu TVN24 i pozwaniu Giertycha. "Oszuści nigdy nie wygrywają"

Bartłomiej Chudy
18.11.2020 08:51
Adam Hofman
fot. EAST NEWS

Adam Hofman nie zaprzeczył jakoby na spotkaniu z Leszkiem Czarneckim padła propozycja zakupu stacji TVN24. We wczorajszej rozmowie z Anitą Werner w TVN24 przekonywał, że Roman Giertych doczeka się pozwu za stwierdzenie iż Hofman, jako wysłannik PiS, złożył w Monako propozycję korupcyjną bankierowi. Potwierdził przy tym, że w rozmowie na nagraniu mówił o zainstalowaniu w banku Czarneckiego człowieka Zbigniewa Ziobry.

Adam Hofman odniósł się w TVN24 do nagrania ujawnionego kilka dni temu przez mecenasa Romana Giertycha. Z miejsca zapowiedział, że przekaz byłego wicepremiera jest niezgodny z prawdą, wobec czego doczeka się on pozwów.  

– Roman Giertych w ostatnich dniach, kiedyś adwokat, ale pewnie dziś bardziej polityk. W stosunku do mnie, do mojej agencji jego ostatnie wypowiedzi są niezgodne z prawdą. Nie mogą nie doczekać się pozwu, zarówno z Kodeksu karnego, z dwóch artykułów, także z Kodeksu cywilnego, artykułów o zniesławienie, dlatego że oszuści nigdy nie wygrywają – powiedział Hofman.

Zobacz także

Adam Hofman wywołany przez Giertycha przyznaje: "Zbyszek" z nagrania to Ziobro

Dopytywany o szczegóły z nagrań potwierdził jednak, że słynnym „Zbyszkiem” jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Hofman mówił Czarneckiemu, że warunkiem uspokojenia sytuacji jest zatrudnienie przez niego człowieka „Zbyszka”, Michała Krupińskiego, b. członka zarządu Pekao S.A.

Zobacz także

Dopytywany o szczegóły odmawiał odpowiedzi na pytanie czy współpracuje z politykami PiS. - W związku z tym, że od razu nie mieliśmy pomysłu, kto mógłby to być, zajęło nam to chwilę, ale po wstępnych rozmowach i sondażach uznaliśmy, że były prezes wielkiego banku, były prezes instytucji finansowej, czyli Michał Krupiński. Po krótkiej rozmowie zgodził się na spotkanie z naszym klientem, czyli z Leszkiem Czarneckim - wyjaśniał Hofman.

RadioZET.pl/TVn24.pl