Zamknij

Będzie dymisja Niedzielskiego? "Rozmawiałem z ministrem wczoraj i dzisiaj"

18.01.2022 16:48
dymisja Adama Niedzielskiego
fot. PAP

Rzecznik rządu Piotr Müller przekonuje, że nie ma żadnej wiedzy na temat ewentualnych planów Adama Niedzielskiego dotyczących jego dymisji. - Rozmawiałem z ministrem zdrowia i nic mi nie wiadomo, aby stawiał taki warunek - zapewnił Müller.

- Adam Niedzielski nie rozważa dymisji - zapewnił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odnosząc się do wcześniejszych doniesień medialnych o tym, że szef MZ swoją obecność w rządzie uzależnia od przyszłości tzw. ustawy posła Hoca. - Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji - mówił na briefingu prasowym Andrusiewicz.

Rzecznik rządu Piotr Müller przekonuje, że nie ma żadnej wiedzy na temat ewentualnej dymisji Niedzielskiego. - Rozmawiałem też z panem ministrem Niedzielskim wczoraj i dzisiaj, nic mi nie wiadomo, aby stawiał taki warunek - mówił Müller.

Adam Niedzielski odejdzie z MZ? Jest komentarz rzecznika rządu

Jak dodał, bez wątpienia przyjęcie we wtorek przez rząd stanowiska ws. projektu dotyczącego weryfikacji covidowej, to dobra informacja dla szefa MZ. Jak wskazał, to właśnie minister Niedzielski wniósł projekt poparcia dla ustawy Czesława Hoca.

Rząd na wtorkowym posiedzeniu pozytywnie ocenił poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19. Projekt przygotowała grupa posłów PiS, m.in. Czesław Hoc.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek podkreślał, że projekt tej ustawy jest kluczowym narzędziem do walki z piątą falą koronawirusa. - Uważam, że ta ustawa, jej dalsze procedowanie, jest kluczowym elementem, który może nam pomóc w opanowaniu i poradzeniu sobie z ryzykiem bardzo wysokich zakażeń, z jakim mamy do czynienia – powiedział Niedzielski.

We wtorek projekt trafił na posiedzenie rządu, który pozytywnie go ocenił, zwracając uwagę na to, że jest to "projekt ustawy, który umożliwi pracodawcom sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia COVID-19 w zakładzie pracy".

RadioZET.pl/ Rafał Białkowski (PAP)

C