Zamknij

Zjednoczona Lewica idzie do wyborów. SLD, Wiosna i Razem w koalicji

19.07.2019 13:50
Zjednoczona Lewica idzie do wyborów. SLD, Wiosna i Razem w koalicji
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Razem zadecydowali – w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu wystartuje jedna lista zjednoczonej lewicy.

SLD, Wiosna i Lewica Razem idą do wyborów w jednym szeregu. Liderzy wspomnianych partii poinformowali o tym na konferencji prasowej.

SLD, Wiosna i Lewica Razem idą do wyborów razem, jako Lewica — dogadaliśmy się po to, by wygrać z PiS. Zaprosimy do współpracy wszystkie lewicowe partie, stowarzyszenia, organizacje kobiece, fundacje, ruchy miejskie i samorządowców.

Włodzimierz Czarzasty, szef SLD

Zjednoczony blok partii nazywa się od dziś Lewica.

Chcieliśmy i chcemy odrobić ważną lekcję demokracji, która nauczyła nas tego, że w Polsce lewica zawsze wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona, kiedy wspólnie — jednym wielkim, silnym, demokratycznym, nowoczesnym, europejskim blokiem — idziemy do wyborów.

Robert Biedroń, lider Wiosny

Liderzy zapowiedzieli, że szczegóły programowe i personalna obsada list kandydatów będą znane w najbliższych tygodniach.

Od dziś ruszamy z konkretnymi pracami, które przybliżają nas do wejścia do parlamentu. Po pierwsze, jutro powołujemy wspólny sztab. Po drugie, od jutra rusza z pracami zespół, który dokona ostatnich uzgodnień programowych.

Adrian Zandberg, jeden z liderów Razem

Więcej informacji i komentarzy wkrótce.

RadioZET.pl